Informace pro návštěvníky

Parkování

Parkoviště je v majetku obce Sychrova, která ho také spravuje. Poplatky za parkování jsou následující: osobní automobil - 60 Kč, minibus 150 Kč, autobus - 200 Kč.

Přístupnost

Areál státního zámku Sychrov je bezbariérová památka pouze z části. Volně dostupné jsou veškeré exteriéry zámeckého areálu jako např. čestný dvůr, nádvoří
a anglický park včetně oranžerie (zde se nachází kavárna s bezbariérovou toaletou). Při prohlídce interiérů platí pro pohyb vozíčkářů následující omezení (klikněte na +)

Novogotický klenot Rohanů je základním prohlídkovým okruhem, který návštěvníkům zpřístupňuje především interiéry prvních pater jižního, západního, severního a východního křídla . Prohlídka této trasy vyžaduje asistenci, která vozíčkáře vynese po širokém schodišti do prvního patra. Dále je pak trasa snadno dostupná v jedné rovině a s širokými dveřmi.
 
Zlatý poklad - výstava plastik a šperků z drahých kovů a kamenů českého klenotníka Františka Khynla, které daroval České republice, se nachází v přízemí východního křídla a je z hlediska dostupnosti pro vozíčkáře bez omezení.
 
Nejvhodnějším místem k parkování z hlediska dostupnosti je parkoviště, které se nachází západně od hlavní zámecké budovy a ze kterého je přístup k zámku po rovině. Bezbariérová toaleta je součástí WC pro návštěvníky, které se nachází na nádvoří zámku.

Zvířata

Na všechny prohlídkové trasy a do celého areálu zámku (včetně parku) je vstup se psy a jinými zvířaty zakázán. Výjimku tvoří pouze asistenční psi. Zvířata na vodítku mohou vstupovat pouze do prostor čestného dvora.

Cyklisté

Zámecký areál není určen pro pohyb návštěvníků na jízdních kolech a koloběžkách. V prostoru čestného dvora (před výstavou Technopolis) jsou pro návštěvníky
k dispozici stojany pro jízdní kola a koloběžky.

Občerstvení

Zámecká restaurace se nachází v historickém interiéru bývalé konírny. V létě nabízí venkovní terasu s výhledem na zámek.